Aby moje wnuki żyły w lepszym kraju

Wpis

piątek, 07 marca 2014

NATO i UE realizują wariant Hańby

 Dotychczasowe działania NATO i UE można najkrócej podsumować:

Rosja zajmuje Krym,   NATO  i  UE  zajmuje stanowisko”

Wczorajszy szczyt Unii Europejskiej pokazał całą hipokryzję i kunktatorstwo jej członków: 

1.   Unia zdecydowała się wspomóc Ukrainę 11 mld EURO (3 mld Euro dotacji,  8 mld Euro kredytu z EBOR i EBI)  w okresie najbliższych kilku lat.  Jest to kwota nie wiele większa od tej, którą i tak Ukraina otrzymałaby w ramach programu „Partnerstwa wschodniego”.  Jest to o wiele za mało wobec potrzeb restrukturyzacji gospodarki Ukrainy. 

2.    Unia nie zdecydowała się na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.  W najbliższym czasie zostanie podpisana tylko część „polityczna”  część umowy stowarzyszeniowej (czyli puste gadanie).   Z wyjaśnień ministra Rafała Trzaskowskiego wynika,  że podpisanie części „gospodarczej”  umowy jest dla Ukrainy niekorzystne przy  obecnej kondycji jej gospodarki.   Czyli prezydent Janukowycz miał rację nie podpisując umowy na szczycie w Wilnie.   Nie zadeklarowano chęci poprawy części „gospodarczej” umowy tak aby była korzystna dla Ukrainy w okresie  transformacji.

3.   Nie złożono deklaracji,  że Ukraina w przyszłości zostanie członkiem UE,  jeśli spełni warunki członkostwa. 

4.   Nie zdecydowano o wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy (na zasadach analogicznych jak dla Mołdawian),  a byłby to bardzo istotny czynnik osłabiający tendencje separatystyczne.   

UE aby uniknąć kompromitacji, po decyzji Prezydenta Obamy o wprowadzeniu sankcji wizowych wobec osób zaangażowanych w inwazję na Krym,  zdecydowała się wprowadzić symboliczne sankcje.  Zawiesiła negocjacje z Rosją w sprawie zniesienia wiz i umowy o partnerstwie.   Skuteczność tych sankcji jest analogiczna jak wprowadzenie zakazu eksportu wieprzowiny do Arabii Saudyjskiej. 

Przywódcy Unii są dumni,  że się spotkali i osiągnęli jednolite  stanowisko wobec krymskiego kryzysu.

Nie będę powtarzał tez z wpisu „..hańba lub wojna..”. Nie oczekuję od UE sankcji wobec Rosji,  to jest zadanie państw NATO pod przywództwem  USA I GB, które są sygnatariuszami memorandum budapesztańskiego aby podejmować działania: dyplomatyczne, różnego rodzaju sankcje i na koniec  militarne w celu zagwarantowania integralność terytorialnej Ukrainy. Unia Europejska  powinna  budować współpracę między państwami.  Ale oferta złożona wczoraj Ukrainie jest mizerna. 

Zastanawiam się po co:

premierzy rządów państw UE wygłaszają płomienne mowy poparcia dla Ukrainy, 

po co ministrowie spraw zagranicznych jeżdżą do Kijowa (codziennie  jakaś wizyta), 

po co zapraszano premiera Jaceniuka na szczyt w Brukseli,

……

po co cała ta hipokryzja.  Uściskami i wyrazami poparcia brukujemy drogę do piekła dla Ukrainy. 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
mazur.krzysztof
Czas publikacji:
piątek, 07 marca 2014 21:19

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • nicka1 napisał(a) komentarz datowany na 2014/03/08 09:39:57:

  jakoś w ogóle mnie to nie dziwi....

 • mazur.krzysztof napisał(a) komentarz datowany na 2014/03/08 14:48:23:

  A mnie to smuci. Jako obywatel średniego narodu w centrum Europy czuję się bardziej samotny niż tydzień temu wiedząc, że w potrzebie mój naród będzie opuszczony.

 • danieldog napisał(a) komentarz datowany na 2014/05/22 13:10:57:

  Powiem wam jedno, cokolwiek by nie mówili czy pisali, na 100% faktem jest, że politycy platformy próbują sciągać Polaków znanymi nazwiskami z TV. Za nic tu merytorycznej wiedzy tylko nazwiska z pierwszych stron gazet. Ogarnijcie jakich ludzi promuje pis europarlament Chyba tylko oni proponują zawodowców.

 • danieldog napisał(a) komentarz datowany na 2014/05/22 13:12:54:

  Ludziska, cokolwiek by nie wymyślali w wiadomościach, czy pisali na takich forach jak to, na 100% pewne jest, że ludzie z PO posługuja się celebrytami. Za nic tu treści tylko tandeta. Zobaczcie jakich posłów przedstawia pis parlament europejski Chyba tylko oni proponują konkretnych ludzi.

 • daniellis napisał(a) komentarz datowany na 2014/05/22 13:16:58:

  Powiem wam jedno, co by pisali w gazetach czy na forach, prawda jest taka, że Donek wciska do europarlamnetu celebrytów. Nie ma tu nigdzie treści tylko słabe komunikaty. Ogarnijcie jakich ludzi poleca pis Parlament Europejski 2014 Chyba tylko oni szanują zawodowców.

 • danieldog napisał(a) komentarz datowany na 2014/05/22 13:24:24:

  Eurowybory cieszą się gigantycznym zainteresowaniem w sieci. No ale chyba nie ma co robić zdziwionych oczu. Normalny obywatel ma po uszy już mydlenia oczy przez premiera i wypatrują lepszych rządów. Więcej interesujących nowinek znajdziesz na: Europarlament 2014

Dodaj komentarz