Aby moje wnuki żyły w lepszym kraju

Wpis

niedziela, 26 lutego 2017

Mianowanie Grzegorza Jędrejka na sędziego Trybunału Konstytucyjnego

W trybie ekspresowym Sejm mianował - trudno używać w tym przypadku słowa "wybrał" - dr hab.  Grzegorza Jędrejka na  sędziego Trybunału Konstytucyjnego.   Opozycja protestowała przeciw ekspresowemu trybowi prac nad zaopiniowaniem kandydatury. Ich zdaniem zgodnie z regulaminem Sejmu debata na ten temat mogłaby odbyć się dopiero na kolejnym posiedzeniu, ponieważ nie minęło jeszcze 7 dni od otrzymania druków w tej sprawie. itd. itd.

Ja jako obywatel mam  pytanie do partii opozycyjnych:  

Dlaczego nie zgłosiliście własnych kandydatów na sędziego TK? 

Od  początku lutego, kiedy to  Zgromadzenie Ogólne Trybunału Konstytucyjnego wygasiło mandat sędziego Andrzeja Wróbla, było wiadome,  że odbędzie się wybór nowego sędziego  TK.   Zgłaszając własnych kandydatów,  nawet wiedząc, że nie zostaną wybrani,  opozycja  stwarza sytuację,  w której komisja sejmowa musi przesłuchać kilku kandydatów.  Kandydaci PiS nie mogą już zachowywać się w sposób arogancki w stosunku do członków komisji.  Przewodniczący nie może skracać posiedzenia.  Jeśli kandydat  PiS, choćby profesor,  w porównaniu z innymi kandydatami  zachowuje się jak burak i nie potrafi merytorycznie odpowiedzieć na zadawane pytania,  to jest to zwycięstwo opozycji.   Ważna informacja dla społeczeństwa. Jeśli autorytety polskiego prawa spełniający warunki art. 194 Konstytucji RP nie chcą kandydować do TK z rekomendacji partii opozycyjnych, ponieważ wiedzą że nie zostaną wybrani,  to wystawiają sobie fatalne świadectwo.  Koniunkturalizm do kwadratu.   Trzeba o tym pamiętać i broń Boże nie rekomendować,  kiedy dzisiejsza opozycja będzie miała większość w Sejmie.   Zgłaszając swoich kandydatów opozycja zmusza PiS do zgłoszenia lepszych niż obecnie kandydatów. 

Opozycjo, koniec biadolenia i marudzenia.  Do konstruktywnych działań.

A poza tym sądzę, że dziennikarze muszą wziąć się do rzetelnej pracy.


Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
mazur.krzysztof
Czas publikacji:
niedziela, 26 lutego 2017 17:46

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • marzatela napisał(a) komentarz datowany na 2017/02/28 08:00:27:

  Pełna zgoda. Owszem, arytmetyka parlamentarna ma swoje konsekwencje, ale i tak nie należy im ułatwiać takiej drogi na skróty i bez poszanowania podstawowych zasad.

 • mazur.krzysztof napisał(a) komentarz datowany na 2017/03/01 09:15:24:

  @Marzatela
  Opozycja nie przedstawiając swoich propozycji ułatwia PiS manipulowanie społeczeństwem. Martwi mnie słabość intelektualna .Nowoczesnej. Coraz częściej są krytykantami, już nawet nie krytykami. Minister Radziwiłł przedstawił plan budowy sieci szpitali. Jaka jest ich kontrpropozycja?

 • marzatela napisał(a) komentarz datowany na 2017/03/01 16:02:29:

  Krytyka rozwiązań PiS i to wszystko. Niestety.

Dodaj komentarz